What's new

Turkish Naval Programs

Why 8,4 not enough?
We are facing India which in near future would have around 80 too 100 Major Frigates and Corvettes and Destroyers. Along with 25 submarines and easily 60 to 80 Fighter Jets backing it and also Anti Submarine helicopters and jets. So Pakistan needs minimum Navy which has around 24 Frigates with capability similar to French FREMM class. I mean can carry both Air Defense and Long Range Cruise Missiles in VLS and fire them. So yes 8 of Istanbul Class Frigates should come 4 are not enough for us.

hy do you care? Smh

Dont feed anything to this alaman. He can find it out himself.

Guys you need to learn to distinguish between harmless and harmful ppl this guy never said anything real bad..

If you don't have good to say plz don't answer me.. But the forum has an ignor button, you are free to use it just block this guy so keep calm guys :-)

Guys you need to learn to distinguish between harmless and harmful ppl this guy never said anything real bad..

If you don't have good to say plz don't answer me.. But the forum has an ignor button, you are free to use it just block this guy so keep calm guys :-)
Like always.

SO ARE YOU :)

I am watching you.

Im in the toilet right know.

Agosta 90’a Türk modernizasyonu

5b2938d7-468f-497b-b7bf-cf338fd5095b.jpg

Pakistan Donanmasının Fransız menşeili Halit Sınıfı Agosta 90-B Denizaltılarının modernizasyonunu üstlenen STM ile HAVELSAN anlaştı. 27 Aralık 2016 tarihinde iki firma arasında imzalanan sözleşmede HAVELSAN Pakistan denizaltılarının Denizaltı Entegre Komuta Kontrol Sistemlerini temin ederek savaş gücünü günümüze taşıyacak. HAVELSAN firmasının deniz platformlarından kazandığı tecrübesi ilk defa bir yabancı sualtı platformuna uygulanmış olacak.

STM ile Pakistan Donanması 22 Haziran’da modernizasyon için anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre Pakistan’daki yerel bir tersanede gerçekleştirilecek olan modernizasyon çerçevesinde, ilk denizaltı 45 ay sonra teslim edilecek. Diğer denizaltıların ise birer yıl ara ile modernize edilmesi planlanıyor.

HAVELSAN ve STM, Pakistan için Güçlerini Birleştiriyor
28 Aralık 2016

HAVELSAN, 28 Aralık’ta İnternet sitesinden yaptığı açıklamada, STM’nin Pakistan Savunma Üretim Bakanlığı ile 22 Haziran’da imzaladığı Denizaltı Modernizasyonu Proje Sözleşmesi kapsamında Denizaltı Entegre Komuta Kontrol Sistemi üreteceğini duyurdu.

Konu ile ilgili İş Ortaklığı Sözleşmesi İmza Töreni, 27 Aralık’ta STM tesislerinde gerçekleştirildi. Sözleşmeyi; HAVELSAN adına Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin ile Genel Müdür ve CEO Ahmet Hamdi Atalay, STM adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Demirel ve Genel Müdür Davut Yılmaz imzaladı. Törende konuşan HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin, imzaların iki şirket için de önemli bir adım olduğunu ifade ederek: “Bu imzalar şirketlerin iş ortaklığının da ötesinde ülkemizin savunma sanayi ihracatı için büyük önem taşımaktadır.” dedi. STM Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Demirel ise konuşmasında, STM ve HAVELSAN iş ortalığının başka ülkelerde de yeni atılımlara örnek oluşturmasını diledi.

Back
Top Bottom