What's new

Turkish military memories & firearms thread

Tankçılar siyah bere giyordu. Bizimkiller siyah noktaydı. Piyade yeşil nokta. Topçular mavi noktaydı sanırım.

Mekanizeleri bilmiyorum.

Valla, Çok emin değilim bende. Bizim aktif bataryalar Şırnaktaydı. Ama emin olduğum bir şey var tanktı, toptu bunları kesinlikle Er'in eline vermezler. Mutlaka başlarında bir komutan olur Uzman veya Yedek Subay.

Mesela M60'ta hatırladığım kadarıyla, tank komutanı Uzman'dı, sürücü uzun dönem asker, silahçıda uzun dönem askerdi. Kısa dönemlere hiç vermezler zaten.

anladım :). Tankçılar mekanize sınıf adı altında görev yapar, tank alt sınıflarıdır onların. Tankçılar ve mekanizeciler siyah bere, keplerinin üstünde de siyah nokta bulunur. Mekanize (topçu, tankçı...vs.) bakım mıydın

anladım :). Tankçılar mekanize sınıf adı altında görev yapar, tank alt sınıflarıdır onların. Tankçılar ve mekanizeciler siyah bere, keplerinin üstünde de siyah nokta bulunur. Mekanize (topçu, tankçı...vs.) bakım mıydın

Mekanize Bakım diye geçmiyordu...... Hatta gelen uzun dönem erler acemiliklerini burdur'du galiba tam emin değilim ama batı'da bir yerde bakım olarak yaptıktan sonra geliyorlardı.

Edit: Hatırladım şimdi Balıkesir'den gelirlerdi.

Bizden önce Mekanize bi Tugay varmış bizim birlikte, onlar gitmiş yerlerine bizim alay gelmiş.

Mekanize Tugay 3000 kişiymiş, bizim 600-700 kişi civarındaydı, genel olarak çok zorlanıyorduk o kadar büyük alanı idare edebilmek için.

Belkide dediğin gibidir, ne biliyim :)

Last edited by a moderator:

Latest posts

Back
Top Bottom