What's new

Çay Bahçesi

Bir üyenin keyfine göre hareket etmektesiniz, hiç yakışmıyor bu.

Konu şu anda meclis gündeminde ve esalı bir sorun, kadın cinayetleri artış oranları da bunu desteklemekte. Gel gör ki, bir üyenin nazı yüzünden burada tartışamıyoruz, peki bu forum niye var, o üyeyi mutlu etmek için mi?

Siz moderatörsünüz, kuralları gözetmeniz ve insiyatif almanız normal, fakat bu konuyu gereksiz kılmanız, sırf bir üye için bunu yapmanız üzücü. Adil bir tutum değil.

Yazık.

Bunun herhangi bir üyeyle ilgili olduğunu nerden çıkardınız ? Ben politik mevzuların gündemde olduğu konulara ki buna çaybahçesi de dahildir genelde bakmam bile report olmadığı sürece. Herhangi bir veya birçok şikayet varsa incelenir ve mevzunun daha ileriye gitmemesi için gerekli adımlar hemen atılır. Bunu siz report ettiğinizde de sinan report ettiğinde veya birbaşkası farketmez hep aynı prosedür geçerli oluyo. Yani kaç sayfa ileti sildim daha da silecem Atatürk'e küfredilen iletiyi bulduğumda fakat hep aynı mevzu, kin, tartışma ve kavga, biri cumhurbaşkanına sövüyo, diğeri öteki tarafın değer addettiği lidere saldırıyo vs. Siz politik mevzulara değer addedebilirsiniz saygı duyarım fakat bu denli kargaşa çıkartan bir mevzunun bu tonda tartışılmasını ben doğru bulmuyorum. Ülke değerlerinin bile aşağılanmasına varan derecede bir tartışma tarzı, kutuplaşma, hakaret hem de sayfalarca aynı mevzu, Savunma sanayi ağırlığıyla gündemde olması gereken bir foruma gerçekten yakışmıyor. Bu yüzden gereken yapılıyor bundan rahatsızlık duymayın lütfen...

Last edited:
Bunun herhangi bir üyeyle ilgili olduğunu nerden çıkardınız değerli üyemiz ? Ben politik mevzuların gündemde olduğu konulara ki buna çaybahçesi de dahildir genelde bakmam bile report olmadığı sürece. Herhangi bir veya birçok şikayet varsa incelenir ve mevzunun daha ileriye gitmemesi için gerekli adımlar hemen atılır. Bunu siz report ettiğinizde de sinan report ettiğinde veya birbaşkası farketmez hep aynı prosedür geçerli oluyo. Yani kaç sayfa ileti sildim aynı mevzu, kin, tartışma ve kavga, biri cumhurbaşkanına sövüyo, diğeri öteki tarafın değer addettiği lidere saldırıyo vs. Siz politik mevzulara değer addedebilirsiniz saygı duyarım fakat bu denli kargaşa çıkartan bir mevzunun bu tonda tartışılmasını ben doğru bulmuyorum. Ülke değerlerinin bile aşağılanmasına varan derecede bir tartışma tarzı, hakaret hem de sayfalarca aynı mevzu, Savunma sanayi ağırlığıyla gündemde olması gereken bir foruma gerçekten yakışmıyor. Bu yüzden gereken yapılıyor bundan rahatsızlık duymayın lütfen...

Bu sayfadaki #18707 bir üyenin şikayeti ve ardındaki ileti ise sizin ona cevabınızı içeriyor, aynı üye başka bir konuda da aynı şekilde sizi çağırmakta, siz de akabinde kurallar değil de isteğine uygun işlem yapmaktasınız.

Daha ciddi ve somut bir örnek vereyim Fırat Kalkanı operasyonu konusunda Amerika'nın rolüne ilişkin resmi Amerika belgesi paylaştım, fakat aynı üyenin yine aynı şekilde sizi çağırmasıyla iletilerim silindi, sebep konu dışı; fakat benim paylaştığım belge minvalinde fakat ağaz dalaşı seviyesinde sayfalarca ileti ile doldu konu, fakat olan resmi ve direk bağlantılı o belgelerin silinmesine oldu, sırf bir üyenin nazı yüzünden.

Forumda ''report'' ve ''ignore'' seçenekleri var, dahası kurallar var; hal buyken biz Sinan'ın isteğine göre mi hareket edip düşüneceğiz?!

Tartıştığımız konu meclis gündeminde, ve ya tecavüz edilen ya da katledilen Kadınlarımız/kız çocuklarımız ile ilgili; eğer bir sosyal forum tartışmak için yeri değilse neresi uygun yer?! Kaldı ki tartıştığımız yer bir Tank veya Milgem konusu altında değil ''Çay Bahçesi'' denen bir konu başlığında; adı üstünde Çay Bahçesinde herşey konuşulur tek fark burada yazılı kurallar var.

İçerik kurallara aykırı ise itirazım yok, ama sırf bir üye nazlandı diye kuralları, seçenekleri hiçe sayıp insanların zaman ayırıp kuralları gözeterek yazdıklarını silmek neden, ayıp değil mi?!

Lol no need to trigger, Çay Bahçesi is for daily chit chat talks like Sinan said. For to discuss those you mentioned, there is Political discussion topic. Dont mind to use it. Have a nice day :D

Bir üyenin keyfine göre hareket etmektesiniz, hiç yakışmıyor bu.
Bir üyenin keyfiyle degil, Türkce baslik acmak icin cok ugrastik basta izin vermemislerdi ve burada aslinda politika olmayacak diye anlasmistik, politika basligi var burayi mesgul etmenin bir anlami yok.

Hello my Turkish brothers; long time no see. :D
Ohh bro where have you been? :)

Bir üyenin keyfiyle degil, Türkce baslik acmak icin cok ugrastik basta izin vermemislerdi ve burada aslinda politika olmayacak diye anlasmistik, politika basligi var burayi mesgul etmenin bir anlami yok.

Ohh bro where have you been? :)

Silinen içerik Türkçe olmasaydı bu konunun muhattapları ve tartışma yeri farklı olurdu. Kim ne kadar ne ortaya çıkardı o zaman.

Kişiler yazılı kurallara bakarak üye olur ve ona göre davranır, forum dünya çapında olduğundan sürekli üye almakta, her üye olanı ya bu konuştuklarınız ile ilgili ayrı ayrı bilgilendirirsiniz, ya da yazılı olarak kurallara eklersiniz; sonra çıkıp biz konuştuk böyle derseniz sorarlar size burası dingonun ahırı mı diye.

Kurallarla yönetilen diğer bölümlerde aynı keyifle hareket etmek isteyen üyelere esaslı bir ''tokat'' atmak şart oldu artık, bakalım o zaman kurtaracak keyfe keder bir moderatör bulabilecekler mi.

Last edited:
Kurallarla yönetilen diğer bölümlerde aynı keyifle hareket etmek isteyen üyelere esaslı bir ''tokat'' atmak şart oldu artık, bakalım o zaman kurtaracak keyfe keder bir moderatör bulabilecekler mi.

53edbfc429424f66500005fc_1408092360573.gif

Gündem dışı konular, gereksiz tartışmalar uzayıp gider bu da kural ihlallerine sebep olursa probleme sebep olan iletiler ve hatta konunun kendisi de bu yüzden silinir, hatta thread kilitlenir ki ortam bir durulsun problemlerden arındırılsın vs. Burada her hareketimizi başından sonuna kadar kontrol eden kurallar bütününe veya sistematiğe sahip değiliz ki robotlar gibi programlandığımız anda programlandığımız mevzulara karşı formatımızdaki yazılımın emrettiği tepkileri verelim bu yüzden de insiyatif kullanırız. Ne için ? Mevzuların daha fazla uzamaması için, kural ihlallerine sebep olan kronikleşmiş mevzuların daha fazla gündemde durmaması için, aynı mevzu günler geçmiş ve küfür/kavgadan başka bir adım yol alınamamışsa, bu mevzunun daha fazla ısıtılıp gündemi işgal etmemesi için, üyelerin arasında husumet ve anlamsız kinlere sebep olan konuların gündemde durmaması için Mod insiyatifini bu doğrultuda kullanmıştır vs. Burası adı üstünde Turkish defence forum ve öncelikli amacımız üyelerin çay bahçesinde politik mevzuları ısıtıp ısıtıp birbirini yemesini sağlamak olmamalı. Bu yüzden buradayız, bu yüzden politik mevzular bu forumda konu bazından çok az bir ağırlığa sahiptir buna uğraşıyoruz.

Şimdi Bana Atatürk'e terorist denildiği iddia edilen ileti lazım @Ottoman123

He deleted his comment, but you can still see it from replies.

Capture.PNG

@xenon54

https://defence.pk/threads/muslim-attacks-on-egyptian-christians-rising.460939/page-5

Bunun herhangi bir üyeyle ilgili olduğunu nerden çıkardınız ? Ben politik mevzuların gündemde olduğu konulara ki buna çaybahçesi de dahildir genelde bakmam bile report olmadığı sürece. Herhangi bir veya birçok şikayet varsa incelenir ve mevzunun daha ileriye gitmemesi için gerekli adımlar hemen atılır. Bunu siz report ettiğinizde de sinan report ettiğinde veya birbaşkası farketmez hep aynı prosedür geçerli oluyo. Yani kaç sayfa ileti sildim daha da silecem Atatürk'e küfredilen iletiyi bulduğumda fakat hep aynı mevzu, kin, tartışma ve kavga, biri cumhurbaşkanına sövüyo, diğeri öteki tarafın değer addettiği lidere saldırıyo vs. Siz politik mevzulara değer addedebilirsiniz saygı duyarım fakat bu denli kargaşa çıkartan bir mevzunun bu tonda tartışılmasını ben doğru bulmuyorum. Ülke değerlerinin bile aşağılanmasına varan derecede bir tartışma tarzı, kutuplaşma, hakaret hem de sayfalarca aynı mevzu, Savunma sanayi ağırlığıyla gündemde olması gereken bir foruma gerçekten yakışmıyor. Bu yüzden gereken yapılıyor bundan rahatsızlık duymayın lütfen...
Abi ic politikaya bagli konular kapatilamaz mi? Anca birbirimizi yiyoruz. Hadi anlasmazlikta kalsa da neyse, ama yok maalesef illa kufur edilmeli, iftira atilmali ve asagilanmali. Bu forumda en cok birbirine kin kusan millet galiba biziz. Yabancilar da bizim halimize gulsun.

As always you came in a heated moment. :lol: :lol: :lol:

You have been missed. :)

I have been checking your profile yesterday....you are always talking with those Norwegian/Swedish dudes. :frown:
He's a think tank now, we are not of his league anymore, he now only hangs out with his fellow cool kids... :D

@Armstrong long time no see bro, how are you doing nowadays? And... how in the world have YOU become a think tank?! :o::pakistan:

Back
Top Bottom