What's new

Çay Bahçesi

Rusyada, Jirinivosky Meclis içinde mini parti verdi, Şampanya patlattılar. Trumpın başkanlığını kutluyorlar.
Trump Rusya ile uğraşmayacağının sözünü vermişti. Ukrayna tedirgin. Başkan Poroshenko kutlama mesajında ABDnin dünya demokrasinin hamisi olduğunu ifade etti.
Suriye'ye karışmayacağını ,İSİS bitireceğini söyleyen bu adam Irak'taki İran varlığındanda rahatsız .
Yani Ortadoğu'dan çekilecekmi? çekilmeyecek mi? Güney Koreyede nükleer silah vericem demişti:)

2. DS öncesi Franklin Roosevelt "Bu bizim savaşımız değil, çocuklarımızı ölüme göndermeyeceğim" diyerek oyları toplamış.
Kazanınca çark edip, savaşa girmek zorundayız deyip tersini yapmış.
Trump veya Clinton ABD politikalarını fazla değiştiremez.

Bence yakında Trump'ın Rusya için verdiği sözlerden çark edebilmesi için yeni provakasyonlar yaşanacak.
Ukrayna yeni bir saldırı başlatabilir. Trump da mecburen Rus'lara karşı durmak zorunda kaldım diyecek. Yeni provakasyonlar olabilir. Allah sonumuzu hayretsin .

By Jirinivosky denen sahis tam bir sarlatan ve bu sarlatan halen Rus meclisinde. Hep merak etmisimdir bu hiyara oy veren neyin kafasini yasiyor diye.

Cumhurbaşkanı'nın Beştepe'deki konuşması mükemmel. Sonunda ülke normalleşiyor. Saçma politik tartışmaların yerini ortak milli değerlerimiz alıyor. Atatürk ve ondan önceki Başbuğlarımız, Bayrağımız, tarihimiz, şehitlerimiz, bunlar bizim ortak değerlerimiz. Umarım bu çizgide devam edilir, bir değer savunulup öbürü düşman edilmez.

Cumhurbaşkanı'nın Beştepe'deki konuşması mükemmel. Sonunda ülke normalleşiyor. Saçma politik tartışmaların yerini ortak milli değerlerimiz alıyor. Atatürk ve ondan önceki Başbuğlarımız, Bayrağımız, tarihimiz, şehitlerimiz, bunlar bizim ortak değerlerimiz. Umarım bu çizgide devam edilir, bir değer savunulup öbürü düşman edilmez.

Taze taze akİT :

alpay, yazısında "atatürk öldü ve bütün faniler gibi o da yapıp ettiklerinin hesabını verecek. hesap verilecek merci allah-u teala'dır. hesap islam inancında iman-inkâr, haram-helal, ıslah-ifsad gibi tutumların hepsini bir arada derleyen amel defterlerimizin ellerimize tutuşturulmasıyla görülecek. hesap gününü unutan, kur'an-ı kerim ve rasulullah muhammed mustafa'nın rehberliğini hafife alanların laiklik, aydınlanma, ilerleme, çağdaşlık vs. gibi söylemlerle günü kurtarması dahi mümkün değildir" ifadelerini kullandı. alpay, "'olmasaydın olmazdık' rezilliğinin devam edip etmeyeceğini de test edeceğiz elbette. sonsuzluk vurgusu 'ebedi istirahatgâh' masalıyla takviye edilecek tabii ki. şükran duymayanlara, önünde saygıyla eğilmeyenlere, açtığı yol ve kurduğu ülküde yürümek istemeyenlere nefret kusma yarışında yine kendilerini aşacaklarından kimsenin şüphesi olmasın. ülke ve toplumun atatürk'le anlam kazandığına dair yazılacak bayat senaryolarla saflarına kattıkları insanlar nezdinde artık 'atatürksüz bir dünya hiç mümkün olmayacak' dedi.

akit, taraf, sözcü, zaman falan bunlar hiçbir zaman huylarından vazgeçmez. Bir grup hazımsız hainden ibaretler. Toplum onları içlerinde sindirir yok eder evelallah.

Öte yandan Cumhurbaşkanı'nın Beştepede'ki konuşması cidden harikaydı. Atatürk'ün birkaç anısını uzun uzun anlattı. Umarım bu devam eder ve halkımız bütünlük ruhunu sürdürür.

Sözcü muhalif tarafın marjinali, diğer marjinallerden bir farkı yok. Savunduğunu iddia ettikleri şeyi değil, onu bahane ederek kendi ajandalarını güdüyorlar tıpkı Akit, Taraf, Zaman gibi.

Jirinivosky yahudidir. Kendisine Yahudi diyenlere , "bu ne ırkçılık, nolmuş babam Yahudiyse , hayatım boyunca görmedim bile" dediğini ben izledim. Hiç olmazsa delikanlıca söyledi. Rus Dumasında tahmin edemeyeceğinizden çok Yahudi var. Örneğin Medvedev temiz Yahudi. Yani Rusya'yıda , ABDyide onlar yönetiyor.
Bundan dolayı iki ülkenin birbiriyle savaşması mümkün değil. İkiside birbirinin sigortası.

AKP artik tek bayrak tek milletten bahsediyor. Terorle mucadelesini daha buyuk bir gayret ile surduruyor. PKK'nin siyasi kolu kiriliyor. Gercekten bunca orgut ve bolgesel sorunlarla bogusan bir iktidar var karsimizda. CHP gibi sacma sapan ici bos muhalefet yerine devletin menfaatini on plana alip, terorle mucadele kapsaminda iktidara tam destek saglanmasi gerekiyor.

Devam.

AKP artik tek bayrak tek milletten bahsediyor. Terorle mucadelesini daha buyuk bir gayret ile surduruyor. PKK'nin siyasi kolu kiriliyor. Gercekten bunca orgut ve bolgesel sorunlarla bogusan bir iktidar var karsimizda. CHP gibi sacma sapan ici bos muhalefet yerine devletin menfaatini on plana alip, terorle mucadele kapsaminda iktidara tam destek saglanmasi gerekiyor.

Devam.

Aslında Chp bu soruna çözüm sunmak adına bir adım atsa birşeyler değişir bu ülkede. Chp mulalefet olmayı herşeye karşı çıkmak olarak algılıyor veya amacı bu. Ana Muhalefet Partisi olarak bulunduğu konuma uygun davranırsa belki birşeyler değişir.

Aslında Chp bu soruna çözüm sunmak adına bir adım atsa birşeyler değişir bu ülkede. Chp mulalefet olmayı herşeye karşı çıkmak olarak algılıyor veya amacı bu. Ana Muhalefet Partisi olarak bulunduğu konuma uygun davranırsa belki birşeyler değişir.

Katiliyorum.

CHP tam bir mal parti. onun bunun uşağı, sanıyolar ki insanlar hala atam atam atammmmmmmmmmmm deyip, CHP'ye koşacak, öyle yürümüyo. atam bi yana terörist chp bi yana. satılmışların partisi şu anda.. ülke hayrına hiçbi bok yapmamış bi parti son yıllarda. yeni anayasa herkes için şart, ister akpli ister mhpli, chpli ol.

akpli olmak gerekmiyor bunu anlamak için, mesela ben değilim ama anlıyorum. yeni anayasa deyince gözünde kitap kapağını canlandıran insanlar var bu ülkede, açıp okumak yerine. bugun bana göre, chp'yi destekleyenler, gerçekten cahil tipler. zeki ülkesini seven insanın destekleyeceğini sanmıyorum.

ve akp, sevmeyip sövüyoruz arada ama neticede bu şerefsizler ülkeyi ileriye taşıyor bir şekilde, ve alternatif çıkana kadar, ülkesini seven ve akp'den nefret eden insanlar yine akp'ye oy verecek..

lütfen açık konuşalım, bakın ben nasıl açık konuşuyorum. onu sevdim ama buna oy attım, ya bu da çok kötü ama işte kötünün iyisi, onu sevmem ama adamlar iyi iş yapıyo.. bırakalım artık.

akp bizim kaderimiz. allahu akbar

..
veee son olarak, mhp'yi su anda kendi destekcileri bile elestirebilir ama en dogru olanı yapıyor ve zamanla herkes anlayacak bunu. ülkesinin çıkarı için okları üzerine çekti mhp. bunu herkesin gormesi lazım, hukumeti elestiriyor ama ulke icin dogru bir sey oldugunda da yanında oluyor

Last edited:
Back
Top Bottom