What's new

ÜIke Yönetimi

Status
Not open for further replies.
upload_2018-2-16_3-35-41.png

IYI party promising to keep the TAF outside of political turmoil.
This is ideal.

Who the f is iyi party? Explain it to our non-Turkish citizens so that they know what they are going to vote for.. Pls..

Who the f is iyi party? Explain it to our non-Turkish citizens so that they know what they are going to vote for.. Pls..
I've got friends outside Turkey who aren't Turkish, who follow Turkish politics. Shocking I know.

Speaking English in an English forum... I must be mad.

What's your problem you don't like people knowing that Turkey isn't just a mad islamofascist dictator?

I've got friends outside Turkey who aren't Turkish, who follow Turkish politics. Shocking I know.

Speaking English in an English forum... I must be mad.

What's your problem you don't like people knowing that Turkey isn't just a mad islamofascist dictator?

Then give an answer. Who the f is IYI party? Yesterday, that name did not even exist and today you present it as if it is a world-famous party with well-founded political principles. It is even so important that you feel compelled to translate their stupid statements into English. Hahaha

''Ben boosbohon olcoom...'' =D Turkish comedy party.

PlOO7v.jpg

Şu üç sıçan ağızlarını her açtıklarında Kemalistlere, Atatürk'e ve TSK'ya küfrediyorlardı. PKK'ya "anlaşılması gereken insan" muamelesi çekiyorlardı. Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının öncüsüydüler. Müebbet hapis aldı bu orrr...pu çocukları dinci terörist sıçanlar.

S%^$r yavsak herif. Aci gercek buymus. Ortada aci bir gercek var ise oda senin bir surtugun pesinden gidip davana ihanet etmektir.

İyi de, Sinan Oğan, Fethullah teröristi Meral'in peşinden gitmiyor ki? Adam MHP'li, MHP'de duruyor.

PlOO7v.jpg

Şu üç sıçan ağızlarını her açtıklarında Kemalistlere, Atatürk'e ve TSK'ya küfrediyorlardı. PKK'ya "anlaşılması gereken insan" muamelesi çekiyorlardı. Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının öncüsüydüler. Müebbet hapis aldı bu orrr...pu çocukları dinci terörist sıçanlar.
Forumdaki islamcı Türkler neden senin bu paylaşımlarını beğenmiyorlar anlamıyorum. Yoksa zamanında fetullahçımıydılar..? hehe x)

Çok komiksin, senin demenle Meral fetöcü oldu şimdi.
Benim dememle mi Fethullah'a övgü dizmiş? O teröristin üzerinde o kadar bir gücüm varsa, diyeyim de kendisini atsın köprüden aşağıya :lol:

I personally don't care for Akşener, haven't heard her name until 2015 or something.
I just want Ali Türkşen in the parliament face to face with people who accused him wrongfully.

Benim dememle mi Fethullah'a övgü dizmiş? O teröristin üzerinde o kadar bir gücüm varsa, diyeyim de kendisini atsın köprüden aşağıya :lol:

Fethullah ile yatağa girip güçlendirenler hala ülkeyi yönetiyor ama.
o dönem "Fethullah gülen'e" uzak kalmak da hükümetimize bir hakaretti.

Fethullah ile yatağa girip güçlendirenler hala ülkeyi yönetiyor ama.
Evet? Ben buna aykırı birşey dediğimi hatırlamıyorum, ve onların hala ülkeyi yönetiyor olması Meral'i terörist olma vasfından çıkartmıyor o_O

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom