What's new

What should Turkiye's diplomacy on Iran be in the future?

z
Dostum seçimler hikayedir şu bunu ister ama deerin devletin dediği olur.
Taşın altında yaşayan biriyle konuşmuyorumdur şuanda inşallah..

Seninde bildiğin gibi Netanyahu ve cumhuriyetçiler (<- Derin devlet & lobbying), yıllardır kıvrınıyorlar İrana saldırmak için.

Obama ve takımı ise, tam aksine, İranla anlaşma yaparak irana uygulanan sanctionsları kaldırtmaya çalışıyor.

Sırf bu yüzden Netanyahu ABD kongresinde konuştu, tüm o şakşakçılar cumhuriyetçilerdi.

Yani neymiş? Her zaman derin devletin dediği olmuyormuş. ABD başkanı demokrat olduğu sürece ABD ekonomisi her zaman 1. priority'si olacak ABD hükümeti için, İsrail ve çilesi 2. 3. sıralarda olacak.

Biliyorsun cumhuriyetçilerin ABD başkan adayı açıklama yaptı, "başkan olur olmaz Kürdistan'ı kuracam" dedi.

Adamların planı belli ve saklamayada çalışmıyorlar bunu.

Ameerika faizleeeri arttırdı cari açığını pahalı olmuş dolar basarak kapatıyor bu orta vadede iyi bir şey tamam ama uzun vaddede doları tuvalet kağıdı yapar.. Bir şekilde üreetimmle parasını çekmesi lazım ekonomisi yetmiyor

:suicide:

ABD'nin ticaret açığı 500 milyar dolar. GDP'si 18 trilyon dolar seviyesinde. İç ekonomisi toplam ekonomisinin 93%ünü oluşturuyor. Bütçe açığı 1% gibi bişey adamların.

Ve sen diyorsunki üretimi yetersiz... Sözün bittiği yer..

en iyi malzemeleri ordu silahları

OEC: Products exported by The United States (2012)

Sözünün nasıl bir deli zırvalığı olduğunu şimdi anlıyorsun, değil mi? Ve bu 2012'den kalma.. Doların değeri artıp petrolün değeri düşünce ne olur acaba böyle bir ekonomiye 2 yılda..

Daha sound bir ekonomi olur! :lazy2:

çinin ucuz ve devamlı petrol kaynağını kesmek demektir.

Çinin sanction altında olmadığını biliyorsun, değil mi? İstediği pazardan istediği kadar alabilir petrol, ABD'den bile.

Ve Çin ekonomisinin yavaşlaması en çok ABD ekonomisine zarar verir.

Rusyanın elindeki dolar rezervini de pahalı ettiler halbuki daha önce denedikleri gibi ekonomik olarak alım gücü düşmüşş doları ekonomik mallarla takas etmek istediler

Bu cümleden hiçbişey anlamadım.

Ayrıca kürdistan mısak ı milli sinırları içinde kuruluyor.

Ve o "Kürdistan" dediğin yerde de Kürtler yaşıyor, ve o Kürtler bağımsız özel bir devlet istiyorlar kendileri için. O konuda ne yapmayı düşünüyorsun?

Hem o bölgeye sahip olmak sadece bize zarar verir. Geleceğimiz Avrupayla, eğer o bölgeyi alırsak bi şekilde AB'yi unut sen.

Kaldıki o "bi şekilde" derkende, tek çare zor kullanarak, keserek, biçerek olur o..

BU arada kssa ne demek.

Let me google for you

English:
1-Nah lol, not gonna happen.
2-Pure delusion brah..
3-Lulz, funniest story eva!
4-What about it then?How come will it come to happen to be true anyway?
5-Like that was ever a possibility.. Derp.

Dostum seviyeli sohbetin için teşekkür ederim.
sana soruyorum faizleri neden arttırdılar?

Kürdistan diye empoze edilen yeerler türk diyarıdır 1 tane kürt eseri yuoktur.

sana soruyorum faizleri neden arttırdılar?

Faizleri arttırmadılar, düşürdüler.

Kürdistan diye empoze edilen yeerler türk diyarıdır 1 tane kürt eseri yuoktur.

Konu orada yaşayanların büyük çoğunluğunun kendini kürt diye tanımlaması. Ve ülke kurmak istiyorlar.

Ne yapacan bu konu hakkında?

Eng:I see, nice points there.

Last edited:
Tamam haklısın dolar pahalılandı. Sonuç:bankada basılan kağıt para altın oldu. Çine parannı değeerini düşür açığım artıyor baskısı anlamsız kaldı önce kendine bak derleer adama.
Cari açık 500 milyon dolar yani ameriak yılda 500 milyon dolar içeride neyle finanse ediyor. Şirketleri batacak. Sen diyorsun ki bütçe adamlarda, heerşey özel derin devletin elinde, ameriaknın mkek i var mı yok? O şirketleri unutsun. Ne yaptı ki RUSUN elindeki doları da pahalılandırdı düşürseydi ve microsoft benzeri şirketlerin ürünlerinii satsaydı daha mı iyii olurdu. Evet. Petrolü düşürdü ne oldu rusya ya darbe çine yaradı değil mi peki yarın öbür gün savaş çıkarsa petrol ne olur?

Diyhorsun ki petrol düştü üretim var coşacaklar. Peki üretim varsa cari açık niye ve üretim maliyetleri arttı ne olacak? Daha kötü olacaklar şirketleri çine dayanamayacak kısa bir doping etkisi.

Kürtlere planım şu ırak paraçlanır parçalanmaz devleti kursunalar savaş açalım yalancıktan yeniilelim firata kadar çekilelim ardından musula ve kerküke kadar ilerleyelim bu arada kürtleerin birkaç koyunde pogrom yapalım dolayısıyla erbile kaçsınlar. Ne halleri varsa petrolsüz görsünler.

Tamam haklısın dolar pahalılandı. Sonuç:bankada basılan kağıt para altın oldu. Çine parannı değeerini düşür açığım artıyor baskısı anlamsız kaldı önce kendine bak derleer adama.
Cari açık 500 milyon dolar yani ameriak yılda 500 milyon dolar içeride neyle finanse ediyor. Şirketleri batacak. Sen diyorsun ki bütçe adamlarda, heerşey özel derin devletin elinde, ameriaknın mkek i var mı yok? O şirketleri unutsun. Ne yaptı ki RUSUN elindeki doları da pahalılandırdı düşürseydi ve microsoft benzeri şirketlerin ürünlerinii satsaydı daha mı iyii olurdu. Evet. Petrolü düşürdü ne oldu rusya ya darbe çine yaradı değil mi peki yarın öbür gün savaş çıkarsa petrol ne olur?

Diyhorsun ki petrol düştü üretim var coşacaklar. Peki üretim varsa cari açık niye ve üretim maliyetleri arttı ne olacak? Daha kötü olacaklar şirketleri çine dayanamayacak kısa bir doping etkisi.

Kürtlere planım şu ırak paraçlanır parçalanmaz devleti kursunalar savaş açalım yalancıktan yeniilelim firata kadar çekilelim ardından musula ve kerküke kadar ilerleyelim bu arada kürtleerin birkaç koyunde pogrom yapalım dolayısıyla erbile kaçsınlar. Ne halleri varsa petrolsüz görsünler.

I changed my mind on that you were living in a delusion..

No, apparently you yourself are the delusion...

Ayrıca türkmen sayısı sunni şii demeden türkiye de arttırılmalı ve bir ordu kurulmalı.

Ampullas aree thnkikng same as you well see who is right do you accept being hanged if i am right? If i am wrong you can hang me contact me uratmuratm@hotmail.com

i am only afraid of god
Lebbeyk Allahümme Lebbeyk
Lebbeyke lâ şerîke leke Lebbeyk
İnnel hamde venni'mete
Lekevel Mülk Lâ şerîke lek

Tamam abi kürdistan kurulsun biz irana saldıralım zaten iran ayn el arabı bombladı.

Ayrıca türkmen sayısı sunni şii demeden türkiye de arttırılmalı ve bir ordu kurulmalı.

Ampullas aree thnkikng same as you well see who is right do you accept being hanged if i am right? If i am wrong you can hang me contact me uratmuratm@hotmail.com

i am only afraid of god
Lebbeyk Allahümme Lebbeyk
Lebbeyke lâ şerîke leke Lebbeyk
İnnel hamde venni'mete
Lekevel Mülk Lâ şerîke lek

Tamam abi kürdistan kurulsun biz irana saldıralım zaten iran ayn el arabı bombladı.

@Hakan

Please save us from this brain-dead weirdo who cannot even write in turkish!

Oh right..

@waz !!!

Sorry last economic failur icreasing dollar shot me my cpu and clavier are bad.

so i cant buy american products do you see what if harakiri is not your culture in economy.

Eee ampul varken güneşe ne gerek var. Ne de olsa doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.

Back
Top Bottom