What's new

Çay Bahçesi

Cok degerli bilgiler:tup:. Ama bizi asmaz. Moskva 2008 !
Ülkemize saldirilirsa tekrar yapariz, her yerde ve her an.
Merak etme birader, nokta operasyonu. Türk asla terörist olmaz.
@UkroTurk

Unfortunately our government is too humanistic and religious motivated.

Forum dolmus rus trollerile, bu pakistanlilardan da bir bok olmas. Birisi amerikanlarin kendi hava sahasilarini ihlal edip milletini bombalamasini iyi bulan, ikide birde Turkiye Pakistanin eski gunlerini animsattigini tekrar tekrar papagan gibi anlatmalari adami cildirtiyor. Birde Rusya'nin yaninda olmalarina gicik oldum, yarin hindistan bir bok yapsin trolleyecegim aqm:-).

Forum dolmus rus trollerile, bu pakistanlilardan da bir bok olmas. Birisi amerikanlarin kendi hava sahasilarini ihlal edip milletini bombalamasini iyi bulan, ikide birde Turkiye Pakistanin eski gunlerini animsattigini tekrar tekrar papagan gibi anlatmalari adami cildirtiyor. Birde Rusya'nin yaninda olmalarina gicik oldum, yarin hindistan bir bok yapsin trolleyecegim aqm:-).

@Oublious

Sakin yapma.
Coluk cocuk her yerde PC oyunlarindan esinlenerek klavye kahramani oluyor.
Pakistan gercek dostumuzdur.
Biz onlara verdik, onlar riske girdi ve gelistirdi ve bize tekrar ahte vefa ettiler.
Düsmanlara kilitlenelim. Icerde ve disarda.

@UkroTurk

PKK daeş kadar yüksek profilli değil, PKK gidip Fransa'yı bombalamadı anlıyormusun? Türkiye dışında çoğu kişi bilmez bile PKK yı... eğer biz IŞID a yardım edicek birşeyler yaptıysak Ruslar bunu ortaya çıkartıcaktır istihbarat işinde çok iyi adamlar. Türkiye'de satın alamayacakları kimse yok.

Ve böyle birşey olursa bütün dünyanın nefretini üzerimize çekmiş olucaz devletin içindeki kişilerin para hırsı yüzünden.

Biz şu anda çok daha rahat olabilirdik, hava sahamızı defalarca kez taciz ettiler sonunda vurduk dediğimiz zaman iş biterdi.

çoluk çocukla uğraşma derim... koca adamsın

Ich respektiere Deine Meinung und habe volle Sympathie mit dem israelischen Nuklear-Arsenal für Abschreckung.
Nebenbei gesagt, die Türkei verfügt auch darüber. Wir haben unsere Pakistanischen Brüder aufgerüstet !

@NUCLEAR_WINTER

@UkroTurk

Turkish Armed Forces Multimedia | Page 127

Dude please. Stop deluding yourself. Pakistan developed the nuclear Programme themself. They had scientists going in and out in western countries. They ordered all the necessary Quality parts in europe.

Even MOSSAD helped them against the soviet/india threat. Israeli agents did provide them with scientifical Research material, because back than Pakistan was a secular Country. And Israel needed the Money for own nuclear Arsenal.

Saudis funded Israel with hard cash. Bags of Dollars, Gold.

Anybody helped Pakistan but not Turkey. Turkey had no interest at all in Pakistan.

@LegionnairE

PKK, Fransiz veya Hristiyan oldurmedigi icin mi tam terorist sayilmiyor?
Neyse hangisi daha cok katil konusunu bosverelim.
Siz daha once gururlu bir vatandas tavrindan bahsettiginiz icin bu ornekleri vermistim.

Sizin icin problem olan nedir? Gercekten Bilmedigimden soruyorum, Nasil daha rahat olabilirdik?
Turkiye Rus ucagi vurma sebebini ne olarak acikladi?Baska birsey miydi? Sinir ihlali degil taciz gibi birsey mi olmaliydi?
Ben ikisi arasinda da pek fark goremiyorum.

Ukrayna'da yasayan ama AKP'ye oy vermis 50yasin uzerinde bir tanidigim, Turkiye'nin bu saldirisini manyaklik olarak degerlendirdi.
Kendisini uyardim, cok ayip oldugunu soyledim. Kendiside benim AKP'ye hic oy vermedigimi bilir.

Insanlari anlayamiyorum. Belkide bizler guce hemen tapinmaya basliyoruz. Turkiye'de gucu Tayyip'te gorenler hemen onu destekliyorlar, Buralarda hemen Putin'e hayran oluyorlar. Sonra ,Putin'i elestirmiyorlar, kendi ulkelerini elestiryorlar.Putin gitse, kendilerine yeni liderler bulurlar. Oysa ulkelerinin menfaatini dusunen hic kimse yok. Tarihde mi okumyorlar? Bu Rus'lar bizim dibimize girmis, ABD buralari cehenneme cevirmis.

Buralarda tanidgim Pakistanlilar Turkiye'ye hayran, kendilerine model olarak Turkleri aliyorlar.
Esmer Pakistanlilar iyi adamlar. Yanliz iclerinde Afganistan siniri yakinlarindan adamlar var ki bunlar esmer degil ve beyaz tenli, bunlar Fars asilli, Kurtlere yakin bir millet galiba. Turklere karsi kompleks yaptiklarina bizzat sahit oldum. Kurt sorunundan dem vuranlarina denk gelmistim.

Last edited:
Dude please. Stop deluding yourself. Pakistan developed the nuclear Programme themself. They had scientists going in and out in western countries. They ordered all the necessary Quality parts in europe.

Even MOSSAD helped them against the soviet/india threat. Israeli agents did provide them with scientifical Research material, because back than Pakistan was a secular Country. And Israel needed the Money for own nuclear Arsenal.

Saudis funded Israel with hard cash. Bags of Dollars, Gold.

Anybody helped Pakistan but not Turkey. Turkey had no interest at all in Pakistan.

Sorry you have no true background.
They had scientists and channels but Turkey did not ? Is it that you want say ?
Israel and Turkey are even today acting together.
Don't believe what is shown or said.

Our first ICBM s were delivered from Kazakhstan in 1990; a deal all accepted that we do not to unite with Azerbaycan
it happened "under eyes of Russian, US and all ", otherwise we would have been one nation NOW !

Balkan war and crappy Russia worried the world at that time.

We have enough and refined it. More then you can imagine.

Yanliz iclerinde Afganistan siniri yakinlarindan adamlar var ki bunlar esmer degil ve beyaz tenli,

Iran ajani BELUCI ler

@LegionnairE

PKK, Fransiz veya Hristiyan oldurmedigi icin mi tam terorist sayilmiyor?
Neyse hangisi daha cok katil konusunu bosverelim.
Siz daha once gururlu bir vatandas tavrindan bahsettiginiz icin bu ornekleri vermistim.

Sizin icin problem olan nedir? Gercekten Bilmedigimden soruyorum, Nasil daha rahat olabilirdik?
Bize yanlış yapıldığı açık birşey orada hemfikiriz. PKK terörist sayılmıyor diye birşey demedim. Ama Dünya kamuoyuna yeterince anlatamadık bunların nasıl bir pislik olduğunu. Bu bir gerçek. Bugün PKK yı haklı görenler varsa dünyada bu bizim hatamız.

Bize yanlış yapılsa da biz yanlış yapmayalım. Biz haklı olalım, haklı olduğumuz noktaları iyi bir şekilde anlatalım dünya kamuoyuna, ondan sonra İsrailin gemisini de batırsak Rusyanın uçağını da düşürsek rahat oluruz.

Bu arada yazdıklarının geriye kalanına da katılıyorum... güce paraya tapmak ne yazıkki toplumumuzun bir epidemiği. Adam AKP ye oy vermiş oy pusulasının yanına arabasının anahtarını koyup fotoğrafını çekmiş sizin sayenizde aldım diyor. Satılık insanlar.

Last edited:
Türkiye'nin toplumsal cahilligini . Lütfen tüm Türklere mal etmeyin.

Dünya da yönetilen ve yönetenler diye bir kavram vardir. Koskoca AB % 3 elit tarafindan parmaginda oynatiliyor.

Last edited:
Please stop! You are brother:)
durun-siz-kardessiniz.jpg

Buralarda biri bana gaz verse, yasadigim kotu hatiralari kullansa ve tabii ki ben de biraz salak olsam. O gaz ile bir gunde elli tane gavur tararim. Cunku aklimdaki hep kotu anilari hatirlarim ve benim icin bu gavurlar her turlu pisligi yapabilecek insanlar olur. Benim icin iyi insanlar sadece Turkler olur.
Oysa ben Turkiye'de ayni nefreti kendi insanima duydugumu unutuveririm. Ben ordaykende ayni namussuzluklari ve hatalari goruyordum. Turkiyede'de insanlardan insanlardan igreniyordum. Hatta yaz tatillerinde Ukrayna'ya donmek icin sabirsizlandigimda oluyordu.
Tum insanlarin ayni oldugunu, ozlerinde birbirlerinden farki olmadigini anlamam icin buralarda 15 yil gecmesi gerekiyormus.
Ayni hirsizliklar, menfaatcilikler dunyanin her yerinde varmis. ABD'de bile memurlarin beceriksiz, sisman ve rekabet kabileyetleri olmayan insanlar oldugunu ogrendigimde cok sasirmistim. Ne de olsa benim icin ABD mukemmel insanlarin yasadigi, mukemmel bir ulkeydi.
Hurshid Bey iyi bilir Almanya'da 10milyon ruhsatsiz silah varmis. Almanlar'da zamaninda rusvet alirlarmis, Almanlar mafyacilikta yapiyormus.
Mukemmel insan yok maalesef.

ABD, Esed rejimine finansal destek sağladıkları ve DAEŞ'ten petrol almına aracılık ettikleri için 4 kişi ve 6 şirkete yaptırım uygulayacak
Bakanlıktan yapılan açıklamada, yaptırım kararının, Esed'in Suriye halkına yönelik şiddet eylemlerine cevaben alındığı ve listeye alınan şahıslar arasında rejimin DAEŞ'ten petrol temin etmesine yardımcı olan aracıların bulunduğu belirtildi.

ABD Hazine Bakanlığı Terörizm ve Mali İstihbarat Müsteşarı Adam Szubin, konuya ilişkin açıklamasında "Suriye hükümeti, kendi insanlarına karşı sürdürdüğü geniş çaplı vahşet ve şiddetten sorumludur. ABD, Esed'in Suriye halkına yönelik şiddeti sürdürmesine olanak sağlayanları hedef almaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.

ARALARINDA RUSLARDA VAR
Açıklamada, ayrıca yaptırım uygulanacak şahıslar ve kuruluşlar hakkında bazı bilgilere yer verildi. Buna göre, Suriye vatandaşı George Haswani ve sahibi olduğu HESCO Mühendislik ve İnşaat Şirketi, Esed rejimine DAEŞ'ten petrol alınmasında aracılık etmesi nedeniyle listeye alındı.

HESCO Mühendislik ve İnşaat Şirketi'nin Suriye'de DAEŞ'in kontrolünde bulunan bölgede faaliyet gösterdiği kaydedilen açıklamada, ayrıca firmanın Avrupa Birliği'nin yaptırım listesine mart ayında eklendiği aktarıldı.

Listeye alınan bir diğer isimler ise Mudalal Khuri, Kirsan Ilyumzhinov ve Nicos Nicolaou oluştururken, özellikle Khuri ve Ilyumzhinov'a yönelik detaylar dikkati çekti.

Rusya'daki Financial Alliance Bankası'nın Yönetim Kurulu Başkanı Khuri'nin Esed rejiminin Rusya'daki finansal temsilcisi olduğu vurgulanan açıklamada, şahsın halihazırda yaptırım listesinde olan Suriye Hükümeti ve Suriye Merkez Bankası adına çalıştığı bildirildi. Ayrıca, Khuri'nin Financial Alliance Bankası'na ilaveten kontrol ettiği 4 diğer şirket için de yaptırım kararı alındı. Bu şirketler Primax Danışmanlık Şirketi, Ezegoo Yatırım, Hudsotrade Limited ve Kremsont Ticaret olarak sıralandı.

Rusya Federasyonu'na bağlı Kalmukya Cumhuriyeti ve Dünya Satranç Federasyonu'nun eski başkanı Ilyumzhinov ise listeye Financial Alliance Bankası başta olmak üzere Khuri'nin kontrol ettiği firmalarla ilişkileri nedeniyle girerken, kendisinin başkan olduğu dönemde yapılan offshore ticaretlerini araştıran bir gazetecinin danışmanı tarafından öldürüldüğü kaydedildi.

Güney Kıbrıs merkezli Primax Danışma Şirketi'nin Direktörü Nicolaou da yine Khuri'nin kontrol ettiği firmalarla ilişkileri gerekçesiyle kara listeye alındı.

Yaptırımlar çerçevesinde, bu şahıs ve kuruluşların ABD'de bulunan tüm mal varlıkları dondurulurken, Amerikalılarla ticari ilişkileri de yasaklandı.

Back
Top Bottom